Güneş Enerjisi

GÜNEŞ ENERJİSİ NEDİR?
Güneş enerjisi muhtemelen en iyi bilinen yenilenebilir enerji kaynağıdır. Fotovoltaik bir santral güneşin radyasyon enerjisini elektriğe dönüştürür. Güneş bir cüce yıldızdır ve enerjisini hidrojeni nükleer füzyonla helyuma dönüştürerek üretir. Güneş saniyede 620 milyon metrik ton hidrojeni füzyonlar ve sonsuz bir enerji kaynağıdır.

NASIL ÇALIŞIR?
Güneş santralleri güneş ışığını kullanılabilir elektriğe dönüştürür. Fotovoltaik paneller, bir montaj sistemi, güneş kabloları, inverterler ve üretilen elektriğin miktarını ölçen bir izleme ünitesinden oluşurlar.

Paneller güneşin radyasyonunu DC (doğru akım) elektriğe dönüştüren fotovoltaik hücreleri kullanarak güneş enerjisini zapt eder. DC elektrik inverterler tarafından kullanılabilir AC (alternatif akım) elektriğe dönüştürülür. Daha sonra bu akım, bir transformatör kullanılarak, binanın AC ana güç kaynağına veya şebekeye beslenir.

Güneş Enerjisi

Fotovoltaik santral tarafından üretilen elektrik şunlara bağlıdır:

  • Panellere gelen güneş ışığı miktarı
  • Dış sıcaklık
  • Santralin performansı

Güneş panelleri çatınıza veya yere monte edilebilir.

NEDEN GÜNEŞ ENERJİSİ?
Güneş enerjisi çok yönlüdür ve neredeyse her sektörde kullanılabilir. Ne de olsa, her şirketin elektriğe ihtiyacı vardır. Güneş enerjisi özellikle elektriği soğutma, aydınlatma, ekipman, klima, vb. için en çok gündüz vakti kullanan şirket ve kurumlar için ilgi çekicidir.

Güneş enerjisi elektrik faturanıza doğrudan tasarruf olarak yansır ve hızlı bir yatırım geri dönüşü sağlar. Ayrıca, bu teknoloji işletim giderlerini düşürerek, uzun vadede elektrik giderleri üzerinde daha sıkı bir kontrole olanak verir.

Üretilen enerji yerel olarak tüketilebilir ve fazlası elektrik şebekesine satılabilir. Her ülkenin kendi teşvik programı vardır.

UPGRADE ENERJİ GÜNEŞ ENERJİSİNİ ŞİRKETİNİZE GETİRİYOR
Sayısız uluslararası referansımız Upgrade Enerji’nin endüstriyel ve tarım sektörlerinde enerji projeleri uygulamalarındaki engin deneyiminin bir göstergesidir.

Şirketiniz için güneş enerjisi imkânları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.